Kongres BranżyCeramiki i Armatury

CX Łazienka - kongres profesjonalistów i branży

Zapraszamy na profesjonalne rozmowy i inspiracje ze świata łazienek. Kongres CX Łazienka to spotkanie, które połączy architektów, producentów, designerów, przedstawicieli handlu, producentów wyposażenia łazienek oraz pasjonatów designu.
Celem Kongresu CX Łazienka jest:

 • promocja nowoczesnych rozwiązań do łazienek,
 • popularyzacja ekologicznych technologii i projektów łazienek,
 • poszerzenie wiedzy architektów i projektantów,
 • łączenie ekspertów od wnętrz w wymianie wiedzy i dyskusji,
 • premierowe prezentacje wyjątkowych i najlepszej jakości rozwiązań do łazienek,
 • rozmowa o perspektywach rynku łazienek,
 • prognozowanie trendów wnętrzarskich i rynkowych,
 • omówienie wyzwań i szans rynku projektowania wnętrz i wyposażenia łazienek,
 • łączenie partnerów biznesowych.

Za program merytoryczny i koncepcję Kongresu CX Łazienka odpowiada zespół magazynu Design/Biznes – Anna Raducha-Romanowicz, Marta Borowska i Arkadiusz Kaczanowski. Od ponad 15 lat związani są dziennikarsko z branżą łazienkową.

Kongres CX Łazienki odbędzie się w dniach 18-20 stycznia 2024 podczas targów Ceramika Expo. W jego ramach przewidujemy następujące punkty programu:

 • Trendbook Łazienki, czyli redakcyjną prezentację trendów łazienkowych.
 • Gość Design/ Biznes – rozmowa z zaproszonym gościem o trendach, rozwoju rynku, designie. Do rozmowy zaprosimy renomowanych architektów, CEO producenta wyposażenia łazienek, designerów a także ze zdobywców czołowych nagród w świecie designu – Red Dot, iF Design Awards, Dobry Wzór.
 • Design Talk – dyskusja panelowa o rynku, designie i technologiach prowadzona przez członka Redakcji Design/Biznes i z udziałem przedstawicieli wystawców,
 • Nowości Łazienki – redakcyjna prezentacja i omówienie nowości łazienkowych.

Celem wydarzenia jest stworzenie miejsca spotkań i rozmów dla specjalistów, przedsiębiorców i ekspertów od ceramiki i armatury, którzy chcą wymieniać się wiedzą, doświadczeniami oraz nawiązywać nowe kontakty biznesowe.

Kongres Branży Lakierniczej

Program dwudniowej konferencji branżowej poświęconej technologii farb i powłok ochronnych, która odbędzie się podczas międzynarodowych targów Ceramika Expo 2023, w dniach 22-24 maja 2024

Uczestnicy konferencji, której partnerem merytorycznym jest Stowarzyszenie Lakiernictwa Przemysłowego, będą mieli okazję odwiedzić te specjalistyczne targi i nawiązać kontakty z Wystawcami, a także uczestniczyć w działaniach networkingowych. Branżowa konferencja dostarczy aktualnych informacji technicznych i nowego zasobu wiedzy dla profesjonalistów z branży farb i powłok ochronnych. Sponsorzy i partnerzy konferencji zaprezentują również swoje najnowsze produkty i usługi.

Dzień 1:
Najnowsze osiągnięcia w technologii farb przemysłowych i powłok ochronnych
– sesja techniczna poświęcone postępom w nakładaniu farb i powłok
– sesja techniczna poświęcona innowacjom w zrównoważonych i przyjaznych dla środowiska powłokach
– sesja na temat najnowszych technologii przygotowania powierzchni i obróbki wstępnej
– sesja pytań i odpowiedzi – dyskusja z prelegentami
– prezentacje firm

Dzień 2:
Lakiery przemysłowe – nowe trendy
– prezentacja na temat najnowszych osiągnięć w testowaniu i ocenie powłok
– sesja techniczna dotycząca farb i powłok ochronnych do zastosowań architektonicznych i dekoracyjnych
– dyskusja panelowa na temat wpływu cyfryzacji i automatyzacji na branżę farb i powłok
– prezentacje firm
– podsumowanie konferencji i uwagi końcowe

Tematy kongresu branży lakierniczej:

 1. Nowe technologie w lakiernictwie – omówienie najnowszych osiągnięć w dziedzinie technologii lakierniczych, takich jak farby inteligentne, farby ochronne i nanotechnologie.
 2. Bezpieczeństwo w lakiernictwie – dyskusja na temat zasad bezpieczeństwa w miejscu
  pracy, w tym przepisów dotyczących ochrony zdrowia i środowiska.
 3. Trendy w lakiernictwie – omówienie trendów i innowacji w dziedzinie projektowania stylizacji i kolorystyki, które mają wpływ na branże lakierniczą.
 4. Lakiernictwo przemysłowe – omówienie specyfiki lakiernictwa przemysłowego, w tym zastosowania, procesy produkcyjne, technologie i wyzwania.
 5. Farby ekologiczne – prezentacja nowych technologii i produktów związanych z farbami ekologicznymi oraz dyskusja na temat zrównoważonej produkcji i korzyści dla
  środowiska.
 6. Automatyzacja w lakiernictwie – omówienie roli automatyzacji w procesach lakierniczych, w tym zastosowania robotów, systemów sterowania i innych technologii.
 7. Zarządzanie procesami lakierniczymi – dyskusja na temat strategii zarządzania procesami lakierniczymi, w tym optymalizacji procesów, kontrolowania kosztów i zwiększania efektywności.
 8. Badania i rozwój w lakiernictwie – prezentacja najnowszych badań i osiągnięć w dziedzinie lakiernictwa oraz ich potencjalne zastosowania i wpływ na przemysł.
 9. Lakiernictwo samochodowe – omówienie specyfiki lakiernictwa samochodowego, w tym procesów produkcyjnych, innowacji w dziedzinie projektowania i stylizacji, jak również ochrony powłoki lakierniczej i konserwacji.
 10. Współpraca międzynarodowa w branży lakierniczej – prezentacja najlepszych praktyk z rożnych krajów i dyskusja na temat współpracy międzynarodowej w branży lakierniczej.